E-Ticaret Sitesi Kurmak İçin Gerekenler

E-Ticaret Sitesi Kurmak İçin Gerekenler

E-Ticaret Sitesi Kurmak İçin Gerekenler

E-Ticaret Sitesi Kurmak İçin Gerekenler Nelerdir ?


          E-ticaret sitesi kurmak için bu yazımızda, bu sektöre sıfırdan giriş yapmak isteyenlerin ilk olarak nelere ihtiyaç duyup, nerelerden başlaması gerektiğine değinmek istedik. Çünkü ülkemizde son yıllarda e-ticaret oldukça hızlı bir şekilde gelişmekte ve kullanılmakta. E-ticaret, büyük markaların, küçük ve orta ölçekli işletmelerin bu sektörde gelişmeleri için ilgi odağı haline geldi. Bizlerde bu sebeplerden dolayı yazımızda sizleri bilgilendirme ihtiyacı hissettik ve bu yazımızı hazırladık.
       

             İlk olarak, eğer bir işletme sahibiyseniz ve elinizde stoklarını bildiğiniz ürünleriniz mevcutsa, e-ticaret sitesine sahip olmak sizler için kolay ve zahmetsiz bir hâl alacaktır. Eğer işlerinizi sürdürmekle alakalı bir sorununuz yok ise, bu adımı hızlıca geçmiş oluyorsunuz.


                                                                   

     Neden zaman birinci sırada yer alıyor ?


          Eğer e-ticaret siteniz ile yalnız ilgilenecekseniz  günlük belirli bir süreyi ayırmanız, e-ticaret sitenizin gelişimi için oldukça önemli bir faktördür. Fakat bu iş için bir ekibiniz mevcutsa bu maddeyi pas geçebilirsiniz, çünkü zaman ile ilgili bir probleminiz yok demektir. Gün içerisinde e-ticaret sitenize vakit ayıramıyorsanız, en azından günde 2-3 saatinizi ayırabilirsiniz. Gün içerisinde 2-3 saatinizi ayırmanız, işletme zaman çizelgenizi, sipariş takip ve ürünlerinizi yönetmek için başlangıçta yeterli bir zaman olacaktır.


            Ticari faaliyet göstermek ve vergi mükellefi olmak.

          E-ticaret’e yeni başlayacak olanlar için yukarıda da belirttiğimiz gibi eğer bir firmanız varsa yeni bir firma kurmanıza gerek yok. Bir firmanız yok ise, şahıs şirketi kurmak veya adi ortaklık kurmak en maliyetsiz olanıdır. Limited Şirket veya Anonim Şirket de kurabilirsiniz fakat bunun maliyeti daha çok olacaktır.      Makul bir bütçe ayırmak, olmazsa olmazdır.


          Kendi e-ticaret sitenizi kurarken, aklınıza ilk gelecek olan sorunun, siteyi kurmanın maliyeti ne kadar olduğunu duyar gibiyim. Burada önemli olan nokta, ne kadar maliyeti olduğu değil, sizin bütçenizin ne kadar olduğudur. Bu bütçeyi belirlerken yazılım maliyet, firmanın kurulma maliyeti gibi hesapları iyi tutmuş olmanız gerekmektedir. Eğer uzun süre zarfında bir gelir elde etmek istiyorum derseniz, bütçenizi ona göre belirleyelip, kararlı adımlarla amacınıza ulaşabilirsiniz. Kısa bir sürede ilerlemek istiyorsanız, reklam bütçenizi yüksek tutmanız gerekmektedir.


      Profesyonel bir E-Ticaret Yazılımı.

          E-ticaret yapan bir firma için gerekli olan en önemli unsurlardan biri, profesyonel bir e-ticaret yazılımıdır. Yazılımı yapan firmanın ekibine aklınıza takılanları ve öğrenmek istediklerinizi detaylı bir şekilde danışmanız, bilmediğiniz birçok konuda sizlere faydalı bilgiler sağlayacaktır. E-ticaret yazılımı tek başına bir şey ifade etmez. Ekip tarafından eğitim yeterli düzeyde mi? Teknik destek sizleri tatmin ediyor mu? Yazılımın dışında sağladığı diğer faydalar nelerdir? Bu sorularınıza cevap veren bir ekip ve firma seçmeniz, e-ticaret sektöründe oldukça önemli bir yere sahiptir.

            Mir Yazılım olarak biz, sizler için hazırlamış olduğumuz hazır e-ticaret siteleri  ile  e-ticaret sektöründe yeni başlayan tüm işletmelere yardımcı olmaya çalışıyoruz ve sitelerini kuruyor, tüm ekibimizle desteklerimizi eksik etmiyoruz. Bu süreçte ihtiyaç duyabilecekleri reklam yöntemlerinden, ödeme sistemlerine kadar her konuda çözüm sunuyoruz. Sadece birkaç dakikanızı ayırarak sizler için hazırladığımız hazır e-ticaret sitelerimizi inceleyebilir, anlattıklarımızla alakalı daha pratik bilgiler edinebilir ve dilerseniz satın alabilirsiniz.


 Mir Yazılım 11 ay önce
0 Yorumlar
Yorum Ekle
Kullanıcı Adı
Yorum*
E-mail Adresi:
Doğrulama Kodu